Kontenerowe oczyszczalnie ścieków

Kontenerowe oczyszczalnie ścieków, konstrukcja modułowa, oszczędność miejsca, minimalne wymagania montażowe.

Kontenerowe oczyszczalnie ścieków są stosunkowo nowym rozwiązaniem, z powodzeniem stosowanym w technologiach oczyszczania ścieków przemysłowych i komunalnych. Oczyszczalnia tego typu posiada budowę modułową. Daje to ogromną skalowalność instalacji oraz uniknięcie problemów z formalnościami.

Kontenerowe oczyszczalnie ścieków kontenerowych
Kontenerowa oczyszczalnia ścieków

Często może pojawiać się potrzeba poszerzenia przepustowości oczyszczalni, ze względu na powiększoną sezonową produkcję. W celu uniknięcia problemów, zakład musi dostosowywać produkcję do przepustowości instalacji oczyszczania ścieków. Gotowe moduły wyposażone w układy flotacji, prasy do odwadniania osadów poflotacyjnych, flokulatory, stacje przygotowania polielektrolitu, stacje dozujące koagulanty, filtry taśmowe lub sita bębnowe, opakowane w kontenery dopasowane do naczepy tira, można bez problemu przewieźć, przenieść lub ustawić w wygodnym miejscu na przyczepie. Kiedy sezon minie, kontener może zostać odłączony od bazowej instalacji oczyszczania ścieków i przewieziony w inne miejsce.
Dużym atutem kontenerowych oczyszczalni ścieków jest niski koszt elementów konstrukcji zewnętrznej, oraz łatwość transportu pomiędzy np. dwoma zakładami jednej firmy oddalonymi od siebie o kilkadziesiąt kilometrów.
Prostota rozwiązania wpływa pozytywnie na cenę jak również umożliwia w przypadku konieczności naprawy któregoś z elementów, wymianę całego modułu na czas naprawy, bez niebezpieczeństwa zatrzymania produkcji.

Podstawowe typy oczyszczalni kontenerowych to :

  1. Kontenerowe oczyszczalnie ścieków przemysłowych
  2. Kontenerowe oczyszczalnie ścieków komunalnych

Oczyszczalnie zaadaptowane do oczyszczania ścieków komunalnych, wyposażone są w reaktory SBR prowadzące oczyszczanie metoda osadu czynnego, prasę do odwadniania osadu, sito skratek, stacje dozowania koagulantu, stacje roztwarzania i dozowania polielektrolitu.

Kontenerowe oczyszczalnie ścieków przemysłowych stosowane są z powodzeniem w przedsiębiorstwach z branży przetwórstwa mięsnego, firmach produkujących barwniki i farby, małych przedsiębiorstwach produkujących żywność mrożoną, firmach przetwórstwa rybnego.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu przez poniższy adres e-mail :

kontakt@sciekiprzemyslowe.pl

Czytaj więcej o oczyszczalniach kontenerowych PRZEJDŹ

Informacje o chemii stosowanej w przemysłowych oczyszczalniach ścieków  PRZEJDŹ

Polielektrolity do odwadniania osadów ściekowych PRZEJDŹ

Prasy do odwadniania osadów ściekowych PRZEJDŹ

Flotatory DAF dedykowane do przemysłowych oczyszczalni ścieków PRZEJDŹ

Więcej stron w podobnej kategorii Katalog stron