Kemira Ferrox C1 usuwanie odorów

Kemira Ferrox C1 – blokowanie siarkowodoru likwidacja nieprzyjemnych zapachów.

Stacja ferrox c1
Stacja dozowania ferrox

Zaprojektowany w celu skutecznego usuwania odorów z instalacji sanitarnej – sieci kanalizacyjnej jak i osadników, kolektorów. Skutecznie zmniejsza lub całkowicie blokuje powstawanie siarkowodoru. Wpływ siarkowodoru na elementy instalacji sanitarnej jest niekorzystny, powoduje korozję elementów stalowych oraz korozję betonu. Podawanie preparatu Ferrox C1 jest możliwe w przypadku kanalizacji grawitacyjnej jak i ciśnieniowej. Działający Ferrox hamuje zagniwanie ścieków i blokuje powstawanie siarkowodoru odpowiedzialnego na nieprzyjemny zapach ze studzienek kanalizacyjnych.

W ramach usług związanych z systemem Kemira Ferrox, przeprowadzamy u Klienta analizę występującego problemu. Dopasowujemy odpowiedni produkt, i dostarczamy go do miejsca aplikacji. Dostarczamy również stacje dozowania chemii, pompy dozujące, czujniki, osprzęt sterujący.

 

 

Całkowite żelazo Fe %  10,5±0,5
Jony NO3 % 0,0 – 2,5
Gęstość kg/m3 (20°C) 1300±50
Odczyn pH poniżej 1

 

W celu skutecznej likwidacji nieprzyjemnych zapachów należy poprawnie dozować Ferrox oraz dobrać dawkę niezbędną do likwidacji problemu. Do tego celu służą stacje dozowania ferrox. Zabudowany zbiornik z pompą dozującą automatycznie dawkującą preparat, instaluje się w pobliżu miejsca dozowania. Wielkość stacji dozowania zależna jest od projektowanego wydatku preparatu i ilości miejsc jednocześnie odsługiwanych przez jedną instalację. Stacja dozowania posiada czujniki poziomu cieczy w zbiornikach, co zabezpiecza przed pracą pomp “na sucho”. Istnieje możliwość zamontowania w stacji modułu komunikacji pozwalającego na odbiór stanu pracy i poziomu w zbiornikach w czasie rzeczywistym. Zamiast modułu komunikacji możliwe jest zastosowanie sygnalizacji świetlnej stanu pracy, czuwania, awarii lub pustego zbiornika. Dostęp do wnętrza stacji dozowania ograniczony jest zamkiem, chroniącym przed nieautoryzowanym dostępem.

Zapraszamy do skorzystania z adresu email w celu złożenia zapytania o Ferrox C1, stację dozowania Ferrox lub pompy dozujące.

kontakt@sciekiprzemyslowe.pl

Instalacje dozowania chemii  CZYTAJ WIĘCEJ

Oczyszczanie ścieków przemysłowych PRZEJDŹ