Ozonatory – dezodoryzacja

Ozonatory do oczyszczalni ścieków przemysłowych

ozonatory do oczyszczalni ścieków przemysłowych
Ozonator przeznaczony do dezodoryzacji ścieków przemysłowych

Wykorzystywane do usuwania odorów z instalacji oczyszczania ścieków.
Zagniwanie ścieków, lub rodzaj przerabianego przez zakład przemysłowy materiału, może wywoływać bardzo uciążliwe przykre zapachy. Problem nie dotyczy tylko samego zakładu, lub oczyszczalni ścieków komunalnych. Na pogorszenie standardu życia mogą uskarżać się również mieszkańcy z okolicznych domów.
Rozwiązaniem usuwającym odory, wspomagającym przebieg procesu, jest podawanie do oczyszczania ścieków przemysłowych ozonu.
Jest to stosunkowo tania i wydajna technologia, coraz powszechnie stosowana w przemyśle. Urządzenie wytwarzające ozon można połączyć z odpowiednimi układami oczyszczalni, zapobiegając powstawaniu nieprzyjemnych zapachów podczas całego procesu.

Ozonatory przystosowane są do podawania ozonu do flokulatora lub bezpośrednio do flotatora. Technologia roztwarzania ozonu w ścieku pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów przy zachowaniu stosunkowo niskiego nakładu kosztów. Ozonatory mogą pracować w trybie ciągłym. Obudowa zabezpieczające ozonator przed zalaniem pozwala na stosowanie w wilgotnym środowisku oczyszczalni przemysłowej.

Zapraszamy do przesyłania zapytań w związku z ozonatorami do oczyszczalni ścieków przemysłowych

kontakt@sciekiprzemyslowe.pl

Dowiedz się więcej o instalacjach dozowania PRZEJDŹ