Pompy dozujące dla oczyszczalni ścieków

Stacje dozowania chemii i pompy dozujące.

pompy dozujące
Pompy dozujące dla przemysłowych oczyszczalni ścieków i instalacji dozowania.

Pompy dozujące są powszechnie stosowane w stacjach dozowania chemii, stacjach polielektrolitu oraz innych rozwiązaniach podczas oczyszczania ścieków poprodukcyjnych jak i komunalnych.

Dzięki swojej precyzji i wytrzymałości, pozwalają na pracę instalacji bez nieoczekiwanych przestojów oraz osiąganie oczekiwanej wydajności prowadzonego procesu.

Pompy dozujące możemy podzielić ze względu na konstrukcję na :

Pompy dozujące membranowe – charakteryzujące się wysoką dokładnością, szerokim zakresem sterowania oraz wytrzymałością mechaniczną niezbędną przy pracy ciągłej. Konstrukcja odporna jest na działanie agresywnych chemikaliów. Pompy membranowe w zależności od producenta są stosunkowo odporne na niekorzystne warunki pracy, wytrzymują sucho biegi, oraz bardzo dobrze radzą sobie z samo zasysaniem. Cechują się dobrą integracją z systemami sterowania PLC.

Pompy dawkujące perystaltyczne – charakteryzują się obecnością tzw. jelita i dwóch lub trzech rolek osadzonych na rotorze. Prosta konstrukcja oraz możliwość tłoczenia cieczy o wysokiej gęstości są zdecydowanym atutem pomp perystaltycznych.

Pompy dozujące tłokowo – membranowe – zaprojektowane do pracy w wysokim obciążeniu, występują bardzo często jako pompy podstawowe w instalacji dozującej. Silnik przekazuje ruch obrotowy na przekładnię, która zamienia go na ruch posuwisto zwrotny tłoka. Tłok wywiera nacisk na membranę wykonaną z teflonu i ciecz jest tłoczona do układu. W przypadku zasysania tłok się cofa a zawory kulowe umożliwiają pobieranie cieczy ze zbiornika, zapobiegając tym samym cofaniu się już wytłoczonej cieczy. Pompy tłokowo membranowe cieszą się bardzo dobrą opinią użytkowników. Stanowią wydajne i niezawodne elementy instalacji dozujących.

Elektromagnetyczne pompy dozujące – inaczej zwane jako membranowe pompy dozujące z napędem elektromagnetycznym. Pompy umożliwiają odczyt, ile litrów jest podawane na godzinę pracy. Szeroki zakres pracy umożliwia ich stosowanie w instalacjach oczyszczania ścieków, stacjach dozowania chemii oraz stacjach polielektrolitu. Wyposażone w wejście dla czujnika poziomów mają możliwość zatrzymania pracy w przypadku osiągnięcia minimalnego poziomu dozowanego preparatu w zbiorniku. Przejrzysty i prosty w obsłudze panel sterowania pozwala na łatwą konfigurację i uzyskanie oczekiwanych efektów. Błędy sygnalizowane są diodami LED.

Zapraszamy do przesyłania zapytań ofertowych dotyczących pomp dozujących i stacji dozowania na adres e-mail podany poniżej:

kontakt@sciekiprzemyslowe.pl

Dowiedz się więcej o instalacjach dozowania PRZEJDŹ

Porównanie finansowe pras do odwadniania osadów ściekowych PRZEJDŹ